מהדורה 70, והפעם: פרק הפודקאסט הכי טוב ששמעתי השנה, רולאפים וקריפטו

היי לכולם,

בואו נתחיל, אה?

תסבירו לי שניה משהו לגבי הליום, שגייסה זה עתה 111 מילון דולר בסיבוב שהובילו אנדריסן הורביץ. אם ההקמה של רשת ה-hotspots הגדולה במדינה נעשית בשיתוף עם חברות התקשורת – למה צריך בשביל זה מטבע קריפטו? החברות יכולות פשוט לתת הנחה למי שפותח hotspot. ואם זה לא נעשה בשיתוף חברות התקשורת, האם זה חוקי להפיץ רוחב פס? בראייה רחבה יותר, השותפים האחרונים שהצטרפו לקרן הקריפטו של אנדריסן מראים שהקרן לא מפחדת מאתגרים רגולטוריים; למעשה, אולי היא דווקא מחפשת כאלה. בסוף המהדורה אני משתף את פרק הפודקאסט הכי טוב ששמעתי בשנה האחרונה, ואחד המשתתפים בו אמר שהרקע המשפטי שלו פתח לו הזדמנויות השקעה שקרנות אחרות פחדו לקחת.

האם Airtable הולכת להיות הבסיס והדבק לכל דבר שהוא IT בחברות אנטרפרייז? אולי :) בינתיים היא הגיעה ל-100 מיליון דולר ARR ויש כאלה שמאמינים בתיזה הזו. אני תוהה האם אקסל עם יכולות API זה מה שהיה חסר בעולם כדי להחליף את האופן שבו ארגונים עובדים. נחכה ונראה…

תיזת השקעה מאוד מעניינת על חברת וואליו קפיטל של רני צים. יש אחלה טוויטרספרה בקהילת המשקיעים הישראלים, מקווה לשתף יותר בקרוב.

רולאפים היא אסטרטגיית השקעה שבה מטרגטים וורטיקל מסוים, לרוב בתחום השירותים, ובמקום להקים בו חברת ענק מאפס מתחילים לרכוש אחד אחרי השני עסקים מקומיים במטרה להשיג יתרון לגודל באמצעות חיסכון בעלויות ובניית מותג. הנה ציוץ על רעיון כזה בענף הוטרינריה, יצא לי לשמוע מחבר שחשב לעשות מהלך דומה עם מרפאות שיניים בארץ. התיזה עצמה לא רעה. מכפיל 4 על EBITDA נשמע הגיוני לעסק יציב, אבל הוא מתאר סיטואציה חלומית שבה קל לשמר את הצוות המקומי, תחרות לא נוגסת בהכנסות וכו'.

עוד קצת על גיוסי כספים: גדלי סבבים חציוניים מתוך מאגר הנתונים של Carta; ג'ייסון למקין למעשה אומר שכל קרנות הסיד פראייריות; וקל יותר לבנות חברה היום.

זה פרק הפודקאסט הכי טוב ששמעתי בשנה האחרונה, ויש לו גם חלק ב'. כל מילה שאוסיף מיותרת ולכן אכתוב בקרוב מהדורה המוקדשת לנושא העיקרי בו הם דנים.

ולסיום: בואו תראו יש מכות.

אחלה שבוע חברים,

ערן

נ.ב – השקתי ניוזלטר

מרכז הכובד של הבלוג עבר לאחרונה לניוזלטר. מדי מספר שבועות אני שולח ליותר מ-1,000 מנויים ומנויות סיכום קצר של האירועים המעניינים שקרו בעולם הטק, פלוס פרשנות שלי. הירשמו כאן כדי לקבל אותו!

תגובה אחת כתיבת תגובה

  1. לעשות רול אפ למרפאות שיניים בארץ נשמע קשוח ביותר

    יש מחקר מאוד מקיף של פרופ' יונתן מן שמראה שלמרפאות שיניים יש דווקא חסרון לגודל, תגיד לחבר שלך שיקרא את הספר שלו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *