המיטאפ שכולם (?) חיכו לו. בעיקר אני

היי,

בעוד פחות משבועיים יתקיים מיטאפ שהוא חלום שלי מזה זמן מה, וזה הלינק להרשמה.

לא, הוא לא הולך לעסוק במערכות מידע, למרות שזה היה הנתיב הקל לאור הוובינר האחרון. אם להיות כנה, לא ראיתי את עצמי משוחח שוב על נטסוויט ופייאם במשך שעה וחצי ומצליח להישאר ער.

ביום חמישי, ה-.18.5, ניפגש ארבעה סמנכלי כספים, שעבדו ועובדים בחברות צמיחה, ונשוחח על נושאים שכמעט ולא מקבלים חשיפה בשיח המקצועי הפומבי ביומיום.

אנחנו נתחיל את הדיון בבניית צוות. איזה פונקציות לגייס קודם, סדר הטמעת המערכות, קידום מבפנים לעומת גיוס מבחוץ ואיך לא: טעויות שעשינו במהלך הדרך.

נמשיך עם גיוסי כספים. משתתפי הפאנל גייסו סכומים יפים, במגוון של סוגי סבבים. ארלי סטייג', צמיחה, Pre-IPO. נדבר על ההבדלים בין סבב לסבב, ההתנהלות הפנימית, טיפים לבניית סיפור ועוד. בחלק זה יצטרפו אלינו חברים מ-Viola כדי לשתף מה הם רואים כרגע בשוק (דאון ראונדס? structures?! 😱)

הלאה לבורד. כמעט ואין חומר טוב בעברית על פגישות בורד בסטארטאפים, למעט כמה שרשורי טוויטר של שחר צפריר וטל מורגנשטרן מלפני שנה-שנתיים (לצערי, לא עלה בידי לאתר אותם). נשתדל לגעת בכל מה שחשוב, מהטכני ועד לאיכותי (או איכותני?). כל כמה זמן מתקיימת פגישה בורד, מי משתתף בה, מבנה הפגישה, התנהלות פנימית לקראת הפגישה, תקשורת לפני ואחרי. A lot to unpack ואני מנחש שזה יהיה הנושא שנראה הכי אפור במייל הזה, אבל הכי מעניין במיטאפ עצמו.

אחרון חביב, השינוי בתפקיד ה-CFO בשוק של היום, יש שיגידו "שוק דובי". בן הורביץ כנראה היה נותן לחלק הזה את הכותרת Wartime/Peacetime CFO. זה קודם כל שינוי ב-mindset, אבל הוא כמובן מחלחל ליומיום שלנו. צמיחה ב-ARR עדיין חשובה, אבל לא בכל מחיר; צריך לתכנן קדימה לקראת סבב הגיוס הבא תוך התחשבות בירידה במכפילים; ויש גם את הנושאים הרכים יותר, כמו עבודה עם ראשי מחלקות אחרות כמו HR, תקשורת נכונה בתוך הארגון ועוד.

המשותף לכל הנושאים הללו, כפי שנגלה במיטאפ, הוא שתפקיד ה-CFO הוא הרבה יותר about people מאשר מספרים. אבל אל תקחו רק את המילה שלי לגבי זה, תקראו את הציוץ הזה שעושה הרבה סדר בראש.

בחזרה למיטאפ.

המפגש ייערך, כאמור, ב-18.5.2023 בשעה 9:00 במשרדי PwC שבעזריאלי טאון. להלן לינק לדף ההרשמה. מפאת חוסר מקום ושיקולים אחרים, ההרשמה מוגבלת רק ל-VP Finance/CFO/Founders. אתם יכולים להירשם גם אם אתם לא, אבל לא בטוח שנוכל לאשר את ההרשמה.

אני אגיע בטי שירט, כמו גם חבריי לפאנל, ואשמח מאוד אם גם אתם.

ארבעתנו נגיע בסביבות 8:30 ויהיה מגניב להיפגש, לתת כיף ולשבור קצת קרח, רגע לפני שאנחנו עולים לבמה ומצליחים למלמל 50% ממה שתיכננו לומר.

יהיה זמן לשאלות מקהל, אני מקווה שלא מעט. יחד עם זאת, הלינק לאג'נדה כאן ואתם יותר ממוזמנים להגיב עם הצעות לנושאים נוספים, הרחבות לנקודות שרשמתי ובעצם כל דבר שעולה על דעתכם. אודה לכם מאוד אם תעשו כן!

ניפגש בעוד כשבועיים,

ערן

נ.ב – השקתי ניוזלטר

מרכז הכובד של הבלוג עבר לאחרונה לניוזלטר. מדי מספר שבועות אני שולח ליותר מ-1,000 מנויים ומנויות סיכום קצר של האירועים המעניינים שקרו בעולם הטק, פלוס פרשנות שלי. הירשמו כאן כדי לקבל אותו!

2 תגובות כתיבת תגובה

  1. היי
    אני בוגר pwc והיום סמנכל הכספים של חברת ThriveDX Enterprise. אשמח להצטרף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *