הזמנה לוובינר: מערכות מידע ו-BI במחלקות כספים

שנה מאז הוובינר הקודם, אני שמח לבשר על וובינר נוסף, הפעם בנושא BI ומערכות מידע במחלקות כספים. שיתפתי את הכיוון הכללי של הוובינר בניוזלטר לפני מספר שבועות, ומאז קיבלתי מעל 200 תגובות שעזרו לי לדייק אותו יותר ויותר. כמיטב המסורת, כתבתי פוסט במתכונת של שאלות ותשובות שישפוך מעט אור על מה שצפוי.

מתי זה קורה?

הוובינר יתקיים ביום חמישי 16.2.2023 בשעה 10:00 בבוקר שעון ישראל, בעברית.

אני אנחה, אבל יש גם חדשות טובות: מצטרפים אלי שני חברים טובים וקולגות שאני מאוד מעריך, דיוויד סוסלי, CFO @ Hibob, ואבי ישראל, CFO @ Ermetic.

הרשמה לוובינר

אין צורך להכביר יותר מדי במילים, אבל למי שאולי (?) לא מכיר, שניהם חוו שנות צמיחה מואצת בחברות הנוכחיות כמו גם בחברות קודמות (דיוויד ב-WalkMe ואבי ב-SimilarWeb), בנו מחלקות ומערכות מידע פיננסיות מהיסוד שתיפעלו מעל 100 מיליון דולר ב-ARR ומאות עובדים ברחבי העולם.

מה בתכנית?

שני נושאים המשיקים זה לזה: BI ומערכות מידע.

למה BI?

לפני כשמונה שנים פתחתי את הבלוג כדי לשתף חומרים שיאפשרו לקוראים לעשות אימפקט בארגון שלהם, מהזווית של CFO, ולכן יש חיבור טבעי בעיניי לעסוק ב-BI, שהוא אחד הניצחונות הכי מהירים ואפקטיביים שאתם יכולים להשיג עם כניסה לארגון חדש.

בוובינר, אני אתמקד ב-BI מהכיוון של מחלקות כספים מכמה סיבות:

  1. הצרכים של BI באזורי Go-To-Market משתנים בצורה די מהותית מחברה לחברה, ותלויים בשלב הבגרות, sales motion, דגשים לטווח הקצר ועוד. באזור הכספים, יש חפיפה גדולה בעיניי בין מגוון רחב של ארגונים.
  2. כמעט בכל שיחה שלי עם אנשי/נשות כספים בחברות של 100-200 עובדים, לרוב יש BI בארגוני שיווק/מכירות בעוד שבכספים אין, וחבל. חבל כי יחסית קל להקים כזה כשיש את הכיוון הנכון, האימפקט הוא חוצה ארגון (כשמדברים על BvA, ואנחנו נדבר) והתרומה לתכנון השנתי גדולה כי מתחילה להתפתח הבנה של איך החלקים השונים מתחברים יחד.
  3. אני מצטער שלא הקמתי BI פיננסי בשלב מוקדם יותר בחברות קודמות בהן עבדתי ואני רוצה לעזור לכם להימנע מהטעות הזו.

אבל רגע, אנחנו לא ניגע רק ב-BI של מחלקות כספים. אחד הדשבורדים הכי שימושיים אצלנו בחברה הוא זה של Headcount BvA, שהוא תחזית מתגלגלת של ספירת ראשים במחלקות השונות עם חיבוריות ישירה ל-HRIS שלנו. לא בדיוק כספים, אבל מאוד שימושי לאנשי כספים :)

למה מערכות מידע?

החיבוריות של כלי ה-SaaS השונים בינם לבין עצמם ועם מערכות BI הוא תופעה די חדשה שפותחת חלון להצפת ערך עצומה עבורכם כאנשי כספים, לשכבת ההנהלה ובעצם לכלל העובדים בארגון, וכל הטוב הזה בעלות נמוכה יחסית. אבל עם ההזדמנות ישנה גם סכנה: איזה כלים להטמיע, מתי להטמיע אותם, למה לשים לב כשמטמיעים ועוד סוגיות פרקטיות שניגע בהן בחלק הראשון של הוובינר.

גם כאן ישנם פירות נמוכים, כמו ERP וכרטיסי אשראי וירטואליים, וכמה קצת יותר למעלה בעץ כמו FP&A. אני מקווה שנצליח לכסות את כולם!

לרשימה עדכנית של הקטגוריות שיכוסו בקרו בלינק לתוכנייה של הוובינר. זהו לינק חי לגוגל דוקס שאני עובד עליו ופתחתי לכם אפשרות להשאיר הערות/בקשות. אפשר גם להשאיר תגובות לפוסט בבלוג.

יש לי BI בחברה. האם הוובינר ייתן לי ערך?

אם אני צריך להמר, אז לפחות 80% מהמשתתפים ימצאו ערך בלפחות 20% מהתוכן, אפילו בחברות גדולות, ממספר סיבות:

  1. מעטות החברות ש*כל* הנושאים שניגע בהם פתורים אצלן עד הסוף ולא זקוקים לתשומת לב/שדרוג/מחשבה נוספת.
  2. בחלק של ה-BI אני הולך לעבור אך ורק על דשבורדים "מיוחדים" כמו Cash-based P&L ואני די בטוח שחלקם יתנו השראה גם למי שעובדת בחברות גדולות ומבוססות.
  3. אנחנו נדבר גם על פילוסופיות של בניית מערכות וחיבור ביניהן, דברים רכים כמו שיתוף עובדי הארגון בדשבורדים ודגשים טכניים ביישום של הלוגיקות המורכבות שנציג.

יש לי נושא שאני רוצה שתגעו בו במהלך הוובינר

מעולה! אנא להשאיר תגובה בתוכנייה או בתגובות לפוסט.

הרשמה לוובינר

האם הוובינר יוקלט?

כן, אבל לא בטוח שנשחרר את ההקלטה.

האם אתה תשתף לינק לדשבורדים שתציג בוובינר שנוכל לשחק איתם או לשלוח לחברת ההטמעה שלנו כדי שתשתמש בהם כreference?

לא. זה מורכב מדי מבחינה טכנית.

מדוע אתה עושה את זה?

בשביל הכיף. זה כיף לחשוב על דברים, לבנות אותם בראש ואז לשתף את התוצאה, כיף לשתף משהו שעבדנו עליו פנימית בשנה האחרונה ונותן ערך, כיף לעשות את זה עם חברים טובים כמו סוסלי ואבי וכיף לקבל תגובות אוהדות מכם. גם הבוסט של הדופמין עם ההרשמות נחמד 🙂

האמת, שזו לא הרבה עבודה. הקושי האמיתי הוא בעיקר בלקחת החלטה לעשות את זה.

איך אפשר לעזור?

פידבק בתוכנייה אם יש, ושיתוף של הפוסט הזה במקומות שאני לא נמצא בהם או שלא חשבתי עליהם. וואטסאפ, פייסבוק, לינקדין, וואטאבר. אם כבר אז כבר. בואו נעשה מזה חגיגה 🙂

הרשמה לוובינר

2 תגובות כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *