האם הייתם מעוניינים לקחת אצלי קורס PowerBI?

לאחרונה אני מקבל לא מעט פניות בנוגע ל-Power BI, ועם כמה שאני נהנה לחלוק ידע שצברתי בשנים האחרונות, חשבתי שאולי זו הזדמנות לעשות קצת מוניטיזציה לידע הזה וליצור גרסא מרוככת של קורס PowerBI. השורה התחתונה של הפוסט תהיה בקשה מכם לענות על סקר קצר בנושא, שייתן לי תחושה האם להשקיע זמן בבניית מערך שיעור לסשן אחד של 4 שעות, אבל לפני זה – קצת הרחבה.

למה אני חושב שיש ערך גבוה בלעשות קורס PowerBI?

קשה להמעיט בתרומה של הכלי הזה לכל סיטואציית ניתוח נתונים שנתקלתי בה בשנים האחרונות. תחשבו על שילוב של אקסל ופאוור פוינט על סטרואידים, עם יכולת לדבר עם כל מקור ידע שקיים באינטרנט, עם יכולת שיתוף שאין שנייה לה. אני באמת מאמין שזה העתיד של עולם האנליזה הרכה, כלומר לא כזו שעושה שימוש בשפות כמו R או פייטון.

לאיזה מחלקות זה יכול לעזור?

פה הקטע היפה. בגלל של-PowerBI יש יכולת למשוך נתונים מכל מקום, לשחק איתם ולייצר תרשימים יפיפיים שניתן לחלוק עם מי שבא לכם, המון פונקציות בארגון יכולות להרוויח מזה. ואם אתם אלה שיודעים זאת, יש לכם ערך עצום למגוון מחלקות. כמה דוגמאות מהדברים שהתעסקתי איתם בחודשים האחרונים:

 1. משיכת נתונים מיאהו פייננס לעשרות חברות, בתוך שניות.
 2. דשבורד עם כל מטריקות ה-SaaS המרכזיות.
 3. דשבורד למחלקת המכירות, שמציג את היעדים והביצועים של כל איש מכירות, כולל חישוב בונוסים.
 4. תחקור ה-Funnel של מחלקת המכירות, כולל פילטור דינמי לפי חודשים, מחלקות או איש מכירות ספציפי.
 5. גבייה – סטטוס צ'קים בקופה, דוח גיול, הפקדות והעברות בנקאיות עד כה, צפי לשארית החודש.
 6. Sales Operations – במקום דוחות ביצוע ידניים שנשלחים ללקוחות מדי כמה שבועות, יצירת דוח ספציפי עבור כל לקוח שמאחד נתונים מ-Google Analytics ומסד נתונים פנימי, כולל אפשרויות סינון לפי טווח תאריכים וסוגי קמפיינים, והדובדבן שבקצפת: שיתוף הדוח עם הלקוח כך שהוא יוכל לצפות בנתונים מתי שבא לו.
 7. שיווק – מדידת אפקטיביות של קמפיינים, באמצעות שילוב של נתונים מ-Google Analytics, Google AdWords ומסד נתונים פנימי.

כל הדוגמאות כמובן מתרעננות עצמאית מדי כמה שעות, לרווחת הקליינטים שלהן.

האם יש אלטרנטיבות לסדנה שלי?

בוודאי! יש המון מידע ברשת אודות PowerBI ואני חוזה שהמגמה הזו רק תתחזק עם הזמן. מספר דוגמאות לקורסים כאלה: 1, 2, וכבר המלצתי בעבר על הספר המצוין הזה. הבעיה עם ספרים היא שלא כולם בנויים לצורת לימוד כזו ולחלק קיים מחסום שפה, אבל הבעיה הכי גדולה היא שאני לא מכיר ספרים שמעודכנים בפיצ'רים החדשים שמיקרוסופט שחררו לאחרונה (חלקם ממש מגניבים).

אז למה בעצם לקחת סדנה דווקא אצלי? עם כל הכבוד לחומרים הקיימים ולקורסים בארץ, במידה ואחליט ללכת על זה, אני הולך ללמד אתכם את החומר דרך פרויקטים ספציפיים שביצעתי במקומות עבודה וסיפקו ערך עצום בתוך זמן קצר. אתם תוכלו לקחת את הידע הזה ולהשתמש בו לצרכים הספציפיים שלכם. אתם תלמדו PowerBI ממישהו שעבד עם הכלי הזה בשתי חברות SaaS וייעץ לשלוש חברות נוספות. כמו-כן, יש לי ניסיון הוראה של 8 שנים באוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית, המרכז הבינתחומי וקורסי עזר עצמאיים שבניתי.

האם אהיה תותח PowerBI בתום הסדנה?

פחחח, לא.

אי אפשר ללמוד כזה כלי בצורה יסודית בתוך 4 שעות, בטח לא כשמיקרוסופט מוסיפה לו פיצ'רים חדשים ומשמעותיים מדי חודש. מה שכן, אני מאמין שהסדנה הזו תתן לכם אחלה של נקודת התחלה, שממנה תוכלו להתפתח ולהפוך לתותחי PowerBI. זה לא יקרה בתוך שבוע, אבל כנראה שלאחר כמה חודשים של עבודה רציפה על מגוון בעיות, קריאה של חומרים מקצועיים ומעקב אחר הבלוג של מיקרוסופט – תדברו חופשי את השפה.

בסדר בסדר, חפרת. תן עוד כמה פרטים ובעיקר כמה זה הולך לעלות

אז ככה. כמו שאמרתי, אני ממש לא סגור על רמת הביקוש לסדנה הזו. אם וכאשר אני אלך על זה, הסדנה תהיה בסגנון הבא:

 • מיקום: מרכז תל אביב, אזור כיכר רבין או הגימנסיה.
 • משך: 4 שעות נטו.
 • מספר משתתפים: 8-12.
 • עלות: 1,500 ש"ח + מע"מ.

לגבי העלות, קהל היעד הוא כזה שמקום העבודה ישלם עליו, או אנליסטים מתחילים ואמביציוזים שמבינים את הערך של כזו סדנה. רוצה לומר, זה לא קורס עזר של אגודת הסטודנטים.

אוקיי, אני רוצה להביע התעניינות קונקרטית אבל לא מחייבת

כלל ההחלטה שלי הוא כזה: אם יהיו למעלה מ-25 מתעניינים, אני אתייעץ עם אשתי האם ללכת על זה. במידה וכן, אני מאמין שהסדנה הראשונה תצא לדרך בסביבות יולי.

לינק להרשמה

במידה ויש לכם שאלות הרגישו חופשי להשאיר תגובות לפוסט ואני אשיב עליהן, לרווחת כולם.

4 תגובות כתוב תגובה

כתיבת תגובה